O autorze
Bo zdziwienie, to pierwszy stopień do piekła, nie jak się uważa ciekawość.
Zdziwienie pojawia się wtedy, gdy coś, co się dzieje, nie pasuje do naszego poglądu na świat.
Film jako dzieło sztuki i film jako żródło poznania i samopoznania będą tutaj gościć często i gęsto. Choć w różnym towarzystwie.
A więc zapraszam oba typy: dziwiących się i ciekawskich.
No ale przecież schodzi się do piekła po to, aby wyjść mądrzejszym, prawda?
I nie chodzi o to czy ktoś wierzy, czy nie, tylko oto czy potrafi rozpoznać, że świat się zmienia a nie śmieje

PLANETE+DOC - nie przegap!

W tym roku festiwal PLANETE+DOC gości 102 twórców filmowych z całego świata. Między innymi zjawili się w Warszawie i Wrocławiu: Alpejski szaman, Żelazna dama piękna, rycerz króla Artura i zabłąkany w Ameryce duch Kriszny. Ostatnie cztery dni festiwalu również będą szansą na spotkanie wyjątkowych ludzi...

Wczoraj Wrocław tańczył w w Puzzlach w rytm czeskiego elektro. Midi Lidi to czeska emanacja Kraftwerk. W piątek koncert w Warszawie, w Cafe Kulturalna a wcześniej w Kinotece film z Midi Lidi.

„Świat Marii”, to oryginalny film o celebrowaniu przeszłości w duchu Kusturicy. Nie przyjedzie do nas opozycjonista rosyjski Oleg Jaszyn, bo zaczęły się aresztowania w Moskwie i boi się podejść do pogranicznika. Udało się przyjechać Jewgienijowi Jerofiejowi. Słynny pisarz rosyjski spotka się z publicznością po filmie „Rosyjski libertyn”.

34 wydarzenia towarzyszące na tegorocznym festiwalu - ta liczba też trochę straszy. Ogarnąć taką liczbę debat, spotkań, koncertów nie jest łatwo a nasz zespół do dużych nie należy. Na dodatek, jakbyśmy się do tej pory nudzili, w tym roku zorganizowaliśmy równoległy festiwal we Wrocławiu.”.

W sobotę przyznamy 9 nagród festiwalu. Blogerzy już przyznali swoją. „Ambasador” Madsa Bruggera porwał ich odwagą reżysera i tematem filmu. Na wieczorze nagród w sobotę w kinie Luna pokażemy pierwszy duński film w 3D. Ciekawy materiał do przemyśleń, porównując film Michaela Madsena do „Bitwy Warszawskiej”.


Film „Niezwykła przeciętność” też jest filmem historycznym… tylko inaczej.
Sobota to również wieczór hakerów. Zarówno w Warszawie i Wrocławiu premiera filmu „Anonimus. Historia haktywizmu”. Będzie się działo.

Mam nadzieję, że znów niektórzy nawrócą się na film dokumentalny w drodze do Kinoteki, Luny i CSW w Warszawie i DCF-u we Wrocławiu. Dla tych, którzy nie mają czasu, zapraszamy na Openera do Gdyni. Spróbujemy przenieść tam espirit: PLANETE+ DOC pokazując kilkanaście filmów.
Trwa ładowanie komentarzy...